Gorset na kręgosłup jest niezbędny przy korekcji wad postawy. Ułatwia rehabilitację i pomaga szybciej dość do siebie po urazach.
Kiedy warto stosować gorset na kręgosłup?
Gorset na kręgosłup znajduje zastosowanie, gdy niezbędne jest ograniczanie pogłębiania wad postawy oraz pojawia się potrzeba wykonania korekcji wad kręgosłupa u dzieci. Wskazaniem do jego noszenia jest skolioza, kifoza oraz lordoza. Gorset można zakładać także po przebytym urazie, gdy niezbędna jest stabilizacja kręgosłupa.
Gorset ortopedyczny wydaje się nieoceniony, gdy pojawiają się bóle kręgosłupa wywoływane przez zmiany zwyrodnieniowe czy przeciążenia. Gorsety bardzo chętnie używane są przez sportowców, którzy na co dzień wystawiają swoje ciało na granicę wytrzymałości. Korzystać z tego rozwiązania mogą także osoby pracujące fizycznie oraz kierowcy.
Jak działa gorset ortopedyczny?
Gorset ortopedyczny przemieszcza określone obszary ciała przy użyciu pelot uciskowych, przez co możliwa jest skuteczna korekcja w zakresie biernym lub czynnym. Korekcja bierna umożliwia zniwelowanie skrzywionych miejsc poprzez przesunięcie tkanek. Korekcja czynna pomaga utrwalić pozytywną postawę.
Prawidłowe stosowanie gorsetu ortopedycznego wpływa bardzo pozytywnie na zdrowie i sprawia, że w obrębie kręgosłupa nie występują bóle oraz skrzywienia. Można liczyć na skuteczną rehabilitację i szybszą rekonwalescencję, ponieważ kręgosłup ma odpowiednie warunki do odpoczynku oraz regeneracji.
Co zrobić, aby gorset na kręgosłup przystosował się do ciała?
Niezbędne jest stopniowe wdrażanie gorsetu, aby przystosował się on do wymagań ciała. Przez 2 dni gorset na kręgosłup należy nosić przez 6 godzin w trakcie trzech 2-godzinnych sesji. Przez kolejne 2 dni ilość należy wydłużyć do 10 godzin z podziałem na 2-3-godzinne sesje. W dniach 5-9 gorset można nosić już przez 16 godzin, a po 10 dniach nawet przez 23 godziny.
Gorset ortopedyczny bardzo dobrze wpływa na stan kręgosłupa. Pomaga w jego stabilizacji i umożliwia skuteczne niwelowanie wad postawy.