Z tym kolorem wiązano wielkie nadzieje w wielu dziedzinach, m.in. zaobserwowano, że zarówno zwierzęta, jak i rośliny oświetlone fioletem reagują szybszym wzrostem. Połączone kolory: fioletowy, niebieski i zielony posiadają właściwości magnetyzowania igieł (jeżeli w świetle tych barw zostawi się na dwie godziny igły, wówczas nabierają one cech magnetycznych). W kolorystyce wnętrz mieszkalnych stwierdzono, iż łączenie fioletu, żółci i zieleni powoduje u człowieka rozdrażnienie, niepokój i trudności z koncentracją, z kolei światło niebieskie lub fioletowe ma działanie znieczulające przy szeregu dolegliwościach. Fiolet tradycyjnie już zalecano osobom zajmującym się działalnością twórczą i pracą umysłową, gdyż usuwa zmęczenie, łagodzi stresy i napięcia, jak również zapobiega bezsenności. Leczenie kolorem fioletowym najefektywniej stosuje się w chorobach na tle nerwowym, ischiaszu, epilepsji, reumatyzmie i puchlinie wodnej.
Metalami promieniującymi fioletowo są: bar, mangan, żelazo, kobalt i tytan. Z warzyw i owoców najwięcej fioletu zawierają sałata, czerwone winogrona, czarne jagody czerwona kapusta.
Jakie są obowiązki farmaceuty w aptece?
Współczesna apteka to nie tylko miejsce, w którym pacjenci mogą zaopatrzyć się w leki, ale także centrum opieki farmaceutycznej, gdzie profesjonalne doradztwo odgrywa kluczową rolę w procesie leczenia. Farmaceuci, będący...