Obecnie medycyna estetyczna ma wiele do zaoferowania. Dostępne są na rynku różnego rodzaju stymulatory tkankowe, które pobudzają fibroblasty do produkcji elastyny i kolagenu, a więc najważniejszych białek budulcowych skóry. Dzięki temu wykorzystując je, możemy działać na nią wielokierunkowo na naszą — zredukować zmarszczki i bruzdy oraz przywrócić gęstość i elastyczność, a także blask naszej twarzy. W jaki sposób stymulatory tkankowe poprawiają wygląd skóry? Podpowiadamy.
Czym są stymulatory tkankowe?
Stymulatory tkankowe w Warszawie i każdym innym mieście powinny być wykorzystywane jedynie przez lekarzy medycyny estetycznej. Są to biopreparaty iniekcyjne, których celem jest odnowa i biorestrukturyzacja skóry, odbywające się przez silną stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, a więc białek odpowiedzialnych za jędrność i gęstość skóry.
Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów tego typu preparatów. Różnią się one między sobą przede wszystkim efektami, trwałością, mechanizmem działania i składem. Zazwyczaj jednak wytwarzane są na bazie takich substancji jak kwas hialuronowy czy hydroksyapatyt wapnia. Każdorazowo rodzaj zastosowanego biopreparatu powinien być dopasowany do potrzeb pacjenta, a także jego oczekiwań.
Jakie efekty dają stymulatory tkankowe?
Modelowanie ust kwasem hialuronowym w Warszawie podobnie jak zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych mogą być przeprowadzane zarówno u osób młodszych, które chcą działać profilaktycznie, jak i starszych, które chcą walczyć z widocznymi oznakami starzenia.
Wskazaniami do zabiegów z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych jest przede wszystkim jednak utrata jędrności i gęstości skóry, widoczne zmarszczki, czy kurze łapki, a także chęć poprawy owalu twarzy. Takie preparaty jednak są skuteczne również w przypadku cery odwodnionej, pozbawionej blasku, która potrzebuje regeneracji i odbudowy. Najczęściej są one wstrzykiwane w skórę twarzy, szyi i dekoltu.