Szukaj
Close this search box.

Nowoczesne aparaty słuchowe — czym się wyróżniają?

aparaty sluchowe

Spis treści

Postęp technologiczny i nowoczesne rozwiązania, pozwalają obecnie osobom z wadami słuchu cieszyć się pełnią życia i zapomnieć o swoich niedoskonałościach. Nowoczesne aparaty słuchowe niczym nie przypominają już tych, które stosowane były w latach 90. Są nie tylko udoskonalone i posiadają szereg dodatkowych funkcji, ale przede wszystkim mogą być niemal niewidoczne, dzięki czemu pacjent zyskuje pewność siebie. Czym jednak wyróżniają się obecnie stosowane aparaty słuchowe? Podpowiadamy.

Jakie są rodzaje nowoczesnych aparatów słuchowych?

Nowoczesne aparaty słuchowe dzieli się na modele zewnętrzne i wewnątrzuszne. Te pierwsze jak sama nazwa wskazuje, nosi się za uchem, a więc obudowa, głośniki i baterie umieszczone są na małżowinie usznej. Z kolei dźwięki przekazywane są przez wkładki do wnętrza ucha. Wyróżnia się modele otwarte, zamknięte i z zewnętrzną słuchawką RIC. Obecnie oferowane przez producentów wersje mogą mieć bardzo niewielkie rozmiary i dodatkowo niemal stapiać się kolorystycznie za skórą, dzięki czemu są dyskretne i eleganckie. Osoby, które jednak nie chcą, aby ich aparat był widoczny przez otoczenie, mają do dyspozycji szeroką gamę modeli wewnątrzusznych, które są umieszczane albo w małżowinie usznej, albo głębiej, w kanale.

Zobacz także: https://dbajozdrowie24.pl/nowoczesne-aparaty-sluchowe-jakie-sa-ich-rodzaje/

Jakie funkcje mają nowoczesne aparaty słuchowe?

Nowoczesne aparaty słuchowe dostępne na stronie https://akademiaslyszenia.pl/ wyróżniają się szeroką gamą różnego rodzaju funkcji, które ułatwiają pacjentom codzienne funkcjonowanie. Przede wszystkim posiadają łączność Bluetooth, dzięki czemu urządzenie takie może łączyć się bezpośrednio z telefonem, telewizorem, tabletem i szeregiem innych sprzętów, dzięki czemu użytkownik odbiera bardziej wyrazisty dźwięk.

Nowoczesne aparaty słuchowe dodatkowo wyposażone są w redukcję szumów, dzięki czemu ułatwiają prowadzenie rozmów osobom z niedosłuchem, nawet w mało komfortowych warunkach. Wiele modeli obecnie dodatkowo może być sterowanych za pomocą aplikacji, a więc za jej pośrednictwem można na przykład zmniejszać lub zwiększać głośność dźwięków, kontrolować stan naładowania baterii czy zlokalizować aparat w razie zgubienia.

Ile kosztuje nowoczesny aparat słuchowy?

Cena nowoczesnego aparatu słuchowego uzależniona jest od typu wybranego urządzenia czy jest ono wewnątrzuszne, czy zewnętrzne, a także funkcji, które zostały w nim zastosowane. Z tego powodu koszt takiego sprzętu zaczyna się już od 2000 zł, jednak może sięgać nawet 10 000 zł. Warto jednak pamiętać, że pacjentom przysługuje raz na pięć lat refundacja z NFZ.

Powiązane artykuły