Szukaj
Close this search box.

Kto może potrzebować wózka inwalidzkiego?

wozek inwalidzki

Spis treści

Wózek inwalidzki jest często niezbędnym wyposażeniem, które umożliwi nam sprawne poruszanie się w sytuacji, gdy chorujemy, jesteśmy w trakcie rehabilitacji lub ulegliśmy wypadkowi. Tego rodzaju sprzęt przydaje się również wtedy, gdy pod opieką mamy seniora, który nie może się już samodzielnie poruszać. Czym się kierować, gdy chcemy kupić wózek inwalidzki? Jakie kryteria są najważniejsze?

Coraz częściej potrzebujemy różnorodnego sprzętu medycznego, który służy nam między innymi do rehabilitacji, do samokontroli, do poprawy stanu zdrowia. Najczęściej kupujemy sprzęt medyczny oraz wyposażenie rehabilitacyjne w profesjonalnych sklepach medycznych, jak na przykład Ortmed https://www.ortmed.pl/. Dzięki temu mamy pewność, że kupimy dokładnie to, czego potrzebujemy, co dla nas będzie po prostu najważniejsze i najlepsze.

Wózek inwalidzki pełni bardzo ważną funkcję i zdecydowanie najbezpieczniejszym rozwiązaniem, które umożliwia sprawne poruszanie się po domu lub mieszkaniu, a także po działce, na mieście.

Wózek inwalidzki lepiej kupić czy wynająć?

Wszystko zależy od naszej sytuacji. Jeżeli mamy taką sytuację, że wózek inwalidzki będzie nam potrzebny do codziennego funkcjonowania i to dzięki niemu będziemy mogli się normalnie poruszać, ewentualnie mamy do zaopiekowania osobę, która wózka potrzebuje, jego zakup będzie optymalnym rozwiązaniem.

Kupno wózka na pewno powinno być decyzją przemyślaną, a sam wózek dopasowany do naszych potrzeb.

Drugą opcją jest wypożyczenie wózka inwalidzkiego. Z takiej usługi również możemy skorzystać i jest ona najlepsza wtedy, gdy wózek będzie potrzebny okresowo.

Zobacz także: https://kobietabiega.pl/czym-jest-stabilizator-stawu-skokowego-i-jakie-ma-wlasciwosci/

Kto potrzebuje wózka inwalidzkiego?

Sklep medyczny jest zdecydowanie tym miejscem, w którym możemy wypożyczyć wózki inwalidzkie, zarówno dla siebie, jak również dla innych osób. Kto może potrzebować wózka inwalidzkiego? Przede wszystkim:

– dzieci cierpiące na różnorodne problemy, które uniemożliwią swobodne poruszanie się,
– dzieci, które trwale nie mogą chodzić,
– osoby, które uległy różnego rodzaju wypadkom,
– osoby po różnego rodzaju operacjach,
– osoby w trakcie rekonwalescencji i rehabilitacji,
– seniorzy.

Wózek inwalidzki powinien być przede wszystkim lekki, łatwy do złożenia i przechowywania, a także lekki w prowadzeniu, zarówno dla osoby, która samodzielnie nim kieruje, jak również dla opiekuna. Powinien umożliwiać bezpieczne i bezproblemowe poruszanie się po różnych nawierzchniach, umożliwiać pokonywanie różnych przeszkód.

Powiązane artykuły