Szukaj
Close this search box.

Zimny natrysk twarzy

Spis treści

Zimny natrysk twarzy jest sposobem na natychmiastowe pozbycie się uczucia napięcia i zmęczenia po trudach dnia. Ustąpią też ewentualne bóle głowy, poprawi się ukrwienie  oraz ujędrni się i zaróżowi skóra twarzy. Zabieg powinien trwać około 1 min, po czym trzeba osuszyć twarz, lekko ją pomasować i wklepać krem. Kąpiel z dodatkiem wywaru z siana Płócienny woreczek z sianem (ok. 200 g) należy włożyć na 15 min do wrzącej wody (nie gotować), a następnie wywar wlać do wanny z ciepłą wodą. Kąpiel taka służy rozgrzaniu całego ciała i rozprowadza zastoiny. Pomocna jest w leczeniu bronchitu, pobudza również obieg krwi. Kąpie! z dodatkiem wywaru ze słomy owsianej
Pęczek słomy owsianej wrzucamy do wrzącej wody i gotujemy przez pół godziny. Wywar wlewamy do wanny z ciepłą wodą. Kąpiel powinna trwać od kilku do kilkunastu minut. Jest to znakomity zabieg dla osób cierpiących na schorzenia nerek, pęcherza moczowego, gościec i bóle reumatyczne.
Kąpiel z dodatkiem wywaru z szyszek i igieł świerkowych Szyszki i igły świerkowe kroimy drobno i gotujemy przez 30 min, a następnie wlewamy do ciepłej wody. Kąpiel ta działa skutecznie, chociaż słabiej niż kąpiel z wywarem ze słomy owsianej, na nerki i pęcherz. Główną jej zaletą jest pobudzanie skóry i wzmacnianie organów wewnętrznych. Szczególnie zaleca się ją osobom starszym.

Powiązane artykuły