Szukaj
Close this search box.

Korony porcelanowe – o czym mowa w praktyce?

Spis treści

Wiele lat temu, gdy ząb ulegał znacznej próchnicy i wymagał natychmiastowej interwencji, dentysta miał tylko jedno rozwiązanie: wyrwać ząb. Tradycja ta trwała przez stulecia, aż do momentu, gdy w 1918 roku we Francji opracowano pierwsze korony porcelanowe. Czym są i kiedy się je stosuje?

Czym są korony porcelanowe?

Korony porcelanowe to rodzaj uzupełnień protetycznych, które można zastosować do pokrycia uszkodzonych lub zniszczonych zębów. Są one bardzo podobne do wyglądu naturalnych zębów i mogą być wykonane w kolorze odpowiadającym kolorowi zębów naturalnych. Korony porcelanowe nazywane są również nakładkami czy licówkami.

Jeśli chodzi o dobrej jakości korony porcelanowe we Wrocławiu kilka gabinetów stomatologicznych, w których wykonuje się zabieg wszczepiania implantów zębowych i nakładania koron.

Korony porcelanowe – stałe uzupełnienie protetyczne

Korona porcelanowa to nakładka w kształcie zęba wykonana z porcelany (ceramiki o wysokiej wytrzymałości), która pokrywa uszkodzony lub zniszczony ząb. Porcelana jest na tyle mocna, że wytrzymuje siły żucia bez pęknięć i złamań, a także charakteryzuje się doskonałą odpornością na ciepło i kwasowość.

Jeśli chodzi o korony lub implanty zębowe we Wrocławiu znaleźć można doświadczonych protetyków. W tamtejszych gabinetach stomatologicznych wykonuje się również szereg innych zabiegów, takich jak usuwanie ósemki czy leczenie kanałowe pod mikroskopem. Można także wykonać niezbędne badania.

Jak długo utrzymują się korony porcelanowe?

Korony porcelanowe mogą przetrwać od 10 do 20 lat, w zależności od tego, jak dobrze się o nie dba i jaki tryb życia prowadzi. Na trwałość koron porcelanowych może mieć wpływ stan zdrowia jamy ustnej.

Jeśli pacjent ma dobre nawyki w zakresie higieny jamy ustnej i regularnie odwiedza dentystę, prawdopodobnie będzie mógł cieszyć się koronami przez ponad 10 lat, zanim będzie musiał je w przyszłości wymienić.

Powiązane artykuły