Według chromoterapeuty Rolanda Hunta, żółte promienie mają działanie ożywiające i inspirujące, pobudzają zdolność rozumowania, pomagając w panowaniu nad własnymi emocjami.
Kolor żółty uchodzi za symbol intelektu i mądrości, stąd dawniej wielu myślicieli pomieszczenia, w których pracowali, przyozdabiało w kolory złotawe. Żółte też było oświetlenie. Taka sceneria miała pobudzać do wzniosłych myśli i uspokajać psychicznie. W schorzeniach somatycznych kolor żółty jest niezwykle pomocny przy gruźlicy płuc. Do niedawna zalecano przykrywanie chorych miejsc okładem lnianym, namoczonym w mocnym roztworze szafranu. Pacjenta owiniętego w lniane płótno wystawiano następnie na działanie promieni słonecznych, aż do wyschnięcia tkaniny. Zabieg taki był powtarzany przez wszystkie dni słoneczne. Dodatkowo pacjent nosił na co dzień odzież w kolorze żółtym oraz spożywał owoce i jarzyny zawierające tę barwę. Barwa żółta największe efekty daje w leczeniu chorób systemu trawiennego, egzemy, chorób skórnych, wyczerpania nerwowego, wzmaga regenerację tkanek, pomaga przy przeziębieniu, leczy cukrzycę, choroby nerek. Przy chorobach przemiany materii znaczną ulgę przynosi przebywanie w pokoju o ścianych cytrynowożółtawych. Kolorem żółtym promieniują między innymi takie metale, jak: złoto, bar, chrom, nikiel, cynk, miedź, kadm, aluminium i tytan. Wśród warzyw i owoców najwięcej barwnika żółtego zawierają: kukurydza, żółta papryka, pietruszka. banany, dynie, ananasy, cytryny, grejpfruty, melony oraz większość innych owoców o żółtej skórce.
Jakie są obowiązki farmaceuty w aptece?
Współczesna apteka to nie tylko miejsce, w którym pacjenci mogą zaopatrzyć się w leki, ale także centrum opieki farmaceutycznej, gdzie profesjonalne doradztwo odgrywa kluczową rolę w procesie leczenia. Farmaceuci, będący...